Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki | Narodowcy.net

Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki

Poseł na Sejm z ramienia Stefan Niesiołowski podjął decyzję o zakończeniu działalności politycznej. Polityk nie zamierz startować w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Podczas ogłaszania decyzji o odejściu z polityki nie zrezygnował z wygłoszenia swojej opinii. Niesiołowski powiedział, że naturalnym koalicjantem PSL jest Koalicja Europejska bez lewicy. Lewica według polityka powinna iść w osobnym bloku politycznym.

 

Nie będę już kandydował. Mam 75 lat, nie będę się wygłupiał, 30 lat jestem już w polityce i wystarczy – Stefan Niesiołowski

 

Stefan Niesiołowski działał w polityce od 1964 roku. W tym roku zaangażował się w działalność opozycyjnej organizacji “Ruch”. W 1970 roku wraz z z innymi działaczami opozycyjnymi planował podpalić Muzeum Lenina w Poroninie. Akcja nie udała się w wyniku dekonspiracji. Po 1989 roku był związany z Zjednoczeniem Chrześcijańsko -Narodowym, Przymierzem Prawicy, Suwerenność – Praca – Sprawiedliwość. W 2005 roku związał się Platformą Obywatelską. We wrześniu 2016 roku odszedł z partii i współtworzył stowarzyszenie i koło poselskie Europejscy Demokraci. W kwietniu 2019 roku Stefan Niesiołowski usłyszał zarzut przyjmowania i żądania korzyści osobistych w postaci usług seksualnych opłacanych przez dwóch biznesmenów.

źródła: wmeritum.pl, pl.wikipedia.org

Komentarze