Szef pomorskiego KODu przeprasza Młodzież Wszechpolską za zniesławienie - Narodowcy zapowiadają kolejne pozwy! | Narodowcy.net

Szef pomorskiego KODu przeprasza Młodzież Wszechpolską za zniesławienie – Narodowcy zapowiadają kolejne pozwy!

Szef pomorskich struktur KOD Radomir Szumełda opublikował – obowiązany wyrokiem gdańskiego sądu – oświadczenie, w którym przeprasza Młodzież Wszechpolską za podanie nieprawdziwych informacji jakoby  działacze tej organizacji napadli na niego w 2016 r. podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”.

Gdy w 201 roku, podczas pogrzebu Inki i Zagończyka działacze KOD-u sprowokowali zamieszki lider pomorskiego oddziału “obrońców demokracji” mówił, iż napadło go “ok. 30 faszystów z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR”. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej od razu podjął działania prawne, które doprowadziły do tego, że po 3 udowodniono Szumełdzie, że powiedział nieprawdę, a żaden Wszechpolak nie napadł go, ani innego przedstawiciela KOD-u.

Szumełda przeprosiny  zamieścił na Twitterze:

Wszechpolacy zapowiedzieli, także kolejne pozwy tym razem dotyczące wpisów na temat pielgrzymki Środowiska Narodowego na Jasną Górę, w których pielgrzymujących narodowców nazywano faszystami oraz nazistami. Działania te mają na celu ukrócenie zniesławianie narodowców i przyklejania im łatek przez środowiska lewackie.

 

 

Komentarze