Szkoła zabroniła czerwonych dekolarcji | Narodowcy.net

Szkoła zabroniła dekoracji w kolorze czerwonym

Władze szkoły w Omaha nie tylko zabroniły świątecznych dekoracji, ale też cukierków, które często są w kształcie litery ,,J”, czyli pierwszej litery imienia Jezus. ,,To kojarzy się z chrześcijańskimi Świętami”.

W dokumencie, jaki wystosowały władze szkoły znalazły się instrukcje czego nie wolno robić w szkole przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

,,Prosimy, pamiętajcie, że w naszej szkole nie obchodzimy Świąt Bożego Narodzenia ani żadnych innych. W okresie przed świętami nie podejmujcie żadnej aktywności. Uczą się u nas wyznawcy różnych religii i naszym zadaniem jest pracować tak, by nie czuli się wyobcowani” – napisała dyrekcja szkoły.

Jakiekolwiek zmiany dekoracji przed Świętami zostały zabronione.

Na dotychczasowych nie wolno stosować koloru czerwonego i zielonego. Właśnie te kolory kojarzą się dyrekcji ze Świętami.

Kolejny zakaz dotyczy świątecznych słodyczy, szczególnie tych najbardziej charakterystycznych, które są w kształcie litery ,,J” i kolorach biało-czerwonych. Według szkoły ten kształt odnosi się do imienia Jezus, a to oznacza, że ich eksponowanie może być dyskryminujące.

Źródło: pch24.pl

Komentarze