Szturm modlitewny zakonów żeńskich | Narodowcy.net

Szturm do nieba zakonów żeńskich o prawo chroniące życie

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w związku z zachętą Konferencji Episkopatu Polski, aby modlić się, by prawo stanowione chroniło życie człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, skierował prośbę o modlitwę do wszystkich zgromadzeń żeńskich. Odpowiedź sióstr była natychmiastowa.

Bp Miziński skierował pismo, w którym zwrócił się do wszystkich sióstr zakonnych w Polsce na ręce Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych – Matki Maksymilli Pliszki  oraz Przewodniczącej Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych – Matki Weroniki Sowulewskiej.

W liście przypomniał o Zebraniu Plenarnym, które miało miejsce 19 listopada br. na Jasnej Górze. Wtedy to Konferencja Episkopatu Polski podkreśliła potrzebę modlitwy w intencji ochrony życia. Komunikat z tego zebrania mówi:

Na progu adwentu biskupi przypominają o godności każdego życia ludzkiego, którego wartość ukazał Chrystus swoim wcieleniem i narodzeniem. W tym duchu biskupi proszą o modlitwę, aby prawo stanowione chroniło życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Bp Miziński prosił nie tylko o modlitwę w intencji ochrony życia nienarodzonych dzieci, lecz także w intencji ojców i matek, by z radością przyjęli potomstwo, którym Bóg ich obdarzył.

Módlmy się także za legislatorów, aby respektowali prawo do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a także abyśmy sami byli wrażliwi na potrzeby rodziców oczekujących potomstwa. – pisze w liście.

Na zakończenie listu Sekretarz Generalny KEP złożył życzenia wszystkim siostrom zakonnym:

Maryja, którą symbolizuje roratnia świeca, niech rozprasza ciemności i prowadzi do Jezusa, którego narodziny będziemy wkrótce radośnie świętowali.

Źródło: pch24.pl

Komentarze