Szwecja: Feministki chcą całkowicie otwartych granic. Żadnych deportacji | Narodowcy.net

Szwecja: Feministki chcą całkowicie otwartych granic. Żadnych deportacji

Szwedzka Inicjatywa Feministyczna proponuje całkowicie swobodną imigrację do kraju i delegalizację deportacji. Deportacja zagranicznych terrorystów to jej zdaniem rasizm.

Szwedzka Inicjatywa Feministyczna zaprezentowała swój program wyborczy, mający dać jej zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. Razem z ogłoszeniem programu partia wybrała także nową liderkę – Gite Nabavi – która pokieruje nią wraz z Gudrun Schyman. Poprzednia prezes, Victoria Kawesa, odeszła ze stanowiska z powodu wyroku sądowego.

Wśród pomysłów wyborczych feministek trudno szukać spraw dotyczących kobiet. Ugrupowanie domaga się wyższych podatków, obniżenia czasu pracy i zmniejszenia wydatków na obronę. Gita Nabavi pragnie także zwiększonej imigracji. Jej zdaniem absolutnie każdy powinien mieć prawo osiedlenia się w Szwecji. Równocześnie chciałaby zdelegalizować deportacje.

Chciałabym, żebyśmy mieli najlepiej całkowicie otwarte granice, żeby nikt nie był deportowany. Pracujemy nad tym.

– powiedziała Nabavi. Dodała, że dotyczy to również przestępców, w tym terrorystów. Jej zdaniem, żeby deportacja nie była rasizmem, trzeba by było deportować również przestępców urodzonych w Szwecji, a nie ma dokąd.

Zarówno Nabavi, jak i Schyman liczą na sukces partii w wyborach parlamentarnych.

Ja, tak samo jak wszystkie inne w ruchu feministycznym, jestem tu, bo chcemy zmiany. Patrzymy na nasze otoczenie, na społeczeństwo, na świat i wiemy, ze możemy zrobić to lepiej. Teraz znów bierzemy udział w wyborach. Tym razem większe i silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście, że możemy dostać się do parlamentu.

– powiedziała Nabavi.

Według sondaży na Inicjatywę Feministyczną chce zagłosować jedynie 2% wyborców.

Źródło: svt.se, friatider.se

Komentarze