Szwecja może niedługo przyjąć jeszcze więcej imigrantów | Narodowcy.net

Szwecja może niedługo przyjąć jeszcze więcej imigrantów

Szwecja i UE powinny wydawać pozwolenia na wjazd, aby pozaeuropejscy imigranci mogli legalnie podróżować do Europy, a następnie ubiegać się o azyl. Takiego zdania jest analityk rządowy, członkini partii Zielonych, Maria Ferm.

Maria Ferm uważa, że imigracja powinna być kontynuowana. Chce, aby więcej osób ubiegających się o azyl mogło bezpiecznie dostać się do Europy. Imigranci maja mieć możliwość przybycia na nasz kontynent łatwiej i bez ryzyka śmierci na Morzu Śródziemnym. Analityk proponuje, by Szwecja naciskała na Unię Europejską, by ta zaczęła wydawanie wiz lub innego rodzaju pozwoleń na wjazd dla osób ubiegających się o azyl.

Działało by to w ten sposób, że osoba dostałaby krótsze pozwolenie, by móc w bezpieczny, pewny i legalny sposób dostać się do Unii Europejskiej, aby złożyć wniosek o azyl. Obecnie osoby chcące ubiegać się o azyl nie maja żadnej pewnej i legalnej możliwości dostać się do UE.

-mówi Maria Ferm.

Jeszcze łatwiej maja mieć mieszkańcy Afryki, chcący przyjechać do Szwecji. O pozwolenie na wjazd do UE będa oni mogli aplikować drogą elektroniczna.

Ferm proponuje, by Szwecja co roku przyjmowała w ten sposób minimum 500 imigrantów za koszt 200 mln kr.

Źródło: friatider.se

Komentarze