Szwedzka władza ponad legalnym prawem! 9 tys. imigrantów zostanie, ,,bo tak" | Narodowcy.net

Szwedzka władza ponad legalnym prawem! 9 tys. imigrantów zostanie, ,,bo tak”

 
9 000 Afgańczyków bez prawa do pobytu i możliwości przyznania azylu zostanie w Szwecji. Wszystko dzięki… zadaniom, by władze złamały prawo. Środowisko prawnicze jest w wielkim szoku.

9 000 Afgańczyków przebywających na terenie Szwecji nielegalnie, bez prawa do azylu, od zeszłego roku domagało się przyznania prawa do pobytu. Urząd do Spraw Migracji (Migrationsverket) zadecydował o ich deportacji. Tak zwane ,,samoprzybyłe uchodźcze dzieci” nie są bowiem ani uchodźcami, ani dziećmi i nie maja prawa do pobytu w Szwecji. Mężczyźni postanowili jednak, ze nie wyjada. Zamiast tego, z pomocą szwedzkich działaczy na rzecz imigracji, urządzali nielegalne protesty w różnych częściach Sztokholmu. Manifestacje były nawet ochraniane przez policje. By Afgańczycy mogli zostać w kraju domagał się Szwedzki Kościół.

Choć Migrationsverket był nieugięty, lewicowi politycy postanowili, że Afgańczycy maja w Szwecji zostać. Wpadli na pomysł przyznania im amnestii. Plan polityków został mocno skrytykowany przez środowisko prawnicze, które uznało go skandaliczny brak poszanowania państwowego prawa i stanowczo odradziło wprowadzenie go w życie. Mimo to plan został poddany pod głosowanie. Dzięki decyzji prezes partii Centrystów Annie Lööf przeważyły głosy na ,,tak”. 9000 Afgańczyków zostanie w Szwecji.

Decyzja będzie kosztowała państwo 2,9 miliardów koron.

Źrodło: friatider.se

Komentarze