Tajne spotkanie KODu z Michnikiem w Bydgoszczy – Mieszkańcy reagują | Narodowcy.net

Tajne spotkanie KODu z Michnikiem w Bydgoszczy – Mieszkańcy reagują

W dniu 18 stycznia 2018r. na auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy miało miejsce spotkanie przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji (KOD) z redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Adamem Michnikiem. Spotkanie to zorganizowane było w kompletnej tajemnicy przed opinią publiczną.

Państwowe uczelnie jako instytucje apolityczne nie powinny w żaden sposób wspierać żadnego ugrupowanie, czy partii politycznej.  Jednak najbardziej bulwersującym aspektem sprawy nie jest to, że UKW udostępnia swoją aulę skrajne antyrządowej grupie, której przedstawiciele jeszcze niedawno nawoływali do ,,obalenia rządu siłą”, a sama forma organizacji przedsięwzięcia.

Na oficjalnej stronie internetowej uczelni oraz lokalnych portalach informacyjnych nie pojawiła się żadna wzmianka o spotkaniu Michnika z wyżej wspomnianym ugrupowaniem. Spotkanie więc odbyło się w tajemnicy przed zwykłymi mieszkańcami miasta, jak się później okazało konspiracyjny charakter spotkania nie przeszkodził wzięciu w nim udziału prezydentowi miasta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, którego sympatia do wszelkich przejawów działalności antyrządowej jest powszechnie znana.

Z nieoficjalnych źródeł lokalni patrioci dowiedzieli się o spotkaniu oraz o jego konspiracyjnej formie. Zorganizowali spontaniczny protest przeciwko goszczeniu w budynku UKW redaktora Gazety Wyborczej znanego ze szczucia opinii publicznej na wszelkie postawy patriotyczne, czy katolickie. Organizatorzy protestu przypomnieli, również o haniebnej działalności na rzecz utrwalania  systemu komunistycznego w Polsce, najbliższej rodziny Pana Michnika.

Protestujący zaznaczają, że nie ma zgody na takie działania ze strony Uczelni Wyższych i w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji wystosowali pismo do Rektora UKW prof. dr hab. Jacka Woźnego, z prośbą o stanowisko Władz Uczelni wobec wyżej opisanego, haniebnego zajścia.

Poniżej prezentujemy treść pisma skierowanego do Rektora UKW

Komentarze