Theo Francken: Europa powinna skończyć z akceptacją nielegalnej imigracji | Narodowcy.net

Theo Francken: Europa powinna skończyć z akceptacją nielegalnej imigracji

Belgijski minister Theo Francken w wywiadzie udzielonym flamandzkiemu dziennikowi „Nieuwsblad” powiedział, że Ci, którzy nielegalnie przyjeżdżają do Europy, powinni stracić prawo do azylu. Ma być to jedno z działań podjętych na rzecz zwalczenia nielegalnej imigracji do krajów europejskich.

Czy w Afryce Północnej nie ma bezpiecznych portów? Ci, którzy przyjeżdżają do Europy, powinni stracić prawo do azylu” – powiedział w udzielonym wywiadzie Theo Francken. Polityk dodał, że przywódcy europejskich państw powinni sprzeciwić się przyjmowaniu imigrantów docierających do brzegów Europy statkiem. Wg Franckena, odpowiednie służby powinny odsyłać takich imigrantów do krajów ich pochodzenia.

Theo Francken jest członkiem belgijskiej Izby Reprezentantów, pełni funkcję ministra ds. azylu i migracji w belgijskim rządzie. Polityk zdecydowanie sprzeciwił się obecnej formule przyjmowania imigrantów do Europy. Powiedział, że należy skończyć z nielegalną imigracją, a osoby, które w nielegalny sposób docierają do granic UE powinny tracić prawo do azylu. Belgijski minister zaproponował przyjęcie rozwiązania na wzór tego jakie przyjęto w Australii. Pozwala ono na akceptację roszczeń azylowych jedynie za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ta nielegalna migracja musi się skończyć” – powiedział belgijski minister. Następnie zwrócił uwagę na to, że tzw. „otwarte granice” popiera jedynie ok. 15 proc. społeczności.

Przypomnijmy, że Theo Francken jest obecnie najpopularniejszym politykiem we Flandrii i był jednym z niewielu europejskich ministrów, którzy wyrazili poparcie dla włoskiego ministra Matteo Salviniego, który zdecydował się odmówić przyjęcia statku z imigrantami z Afryki. „Jeśli nikt nie chce przyjmować imigrantów, będziemy musieli założyć obóz dla uchodźców w Afryce Północnej” – powiedział Francken w rozmowie z włoskim dziennikiem Il Giornale.

źródło: pch24.pl

Komentarze