Trwa Izraelsko-Palestyńska wymiana ognia [WIDEO] | Narodowcy.net

Trwa Izraelsko-Palestyńska wymiana ognia [WIDEO]

Nad ranem Palestyńskie frakcje rozpoczęły ostrzał południowego Izraela. Z czasem zasięg palestyńskich rakiet został zwiększony do kolejnych regionów położonych w centrum Izraela, które odpowiada nalotami na Palestyńczyków.

Ostrzał rakietowy południowego Izraela jest odpowiedzią na ataki do jakich doszło w wyniku piątkowych protestów na granicy strefy Gazy. Palestyński snajper ostrzelał Izraelskich żołnierzy, Izrael odpowiedział artylerią oraz nalotami na obszary kontrolowane przez Hamas. W skutek tych ataków zginęły 2 osoby oraz 2 zostały ranne.

Po piątkowych zajściach przedstawiciele Palestyńskich frakcji zebrali się by podjąć decyzję o odpowiedzi. Zdecydowano się wystrzelić nad ranem 100 rakiet na południowy Izrael, jednak ataki eskalowały. Obecnie Palestyńczycy zwiększają obszar nalotów rakietowych z powodu ciągłych ostrzałów z Izraelskiej strony. W kolejnych miastach Izraela słychać alarmy rakietowe, ostatnim celem Palestyńczyków było miasto Beer Sewo, po którym zapowiedzieli ostrzał Tel-Avivu.

Izrael odrzucił proponowane przez Egipt rozmowy o zawieszeniu broni i bombarduje kolejne obiekty w strefie Gazy.

Około 40 obywateli Izraela odniosło dziś rany w wyniku ostrzału rakietowego. Ministerstwo zdrowia Gazy podało informację o 5 ofiarach śmiertelnych oraz kilku dziesięciu osobach rannych. Informacje o ofiarach mogą być niedokładne oraz mogą się zmienić gdyż ostrzały i naloty nadal trwają.

Do tej pory Palestyna wystrzeliła na Izrael ponad 400 rakiet.

[AKTUALIZACJA] Około godziny 12.00 Palestyna wystrzeliła potężne salwy rakietowe, trafiły one w miasta: Aszkelon, Aszdod, Beer Szewa oraz Tel-Aviw. Rakiety Palestyny po raz pierwszy osiągnęły tak duży zasięg, jednak duża część z nich została przechwycona przez żelazną kopułę. W odpowiedzi Izrael zwiększa intensywność nalotów na Gazę.

 

Źródła: Poinformowani.pl Twitter

Komentarze