Atak nożownika we wrocławskiej galerii | Narodowcy.net

Turek zaatakował nożem we wrocławskiej galerii

Do ataku nożownika doszło w sobotę wieczorem we wrocławskiej galerii Dominikańskiej. W wyniku ataku zginął młody mężczyzna. 

Do zajścia doszło w sobotę w restauracji McDonalds’ po godzinie dwudziestej na poziomie minus jeden. Doszło tam do kłótni dwóch mężczyzn, w wyniku której jeden z nich wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów swojemu rozmówcy. Sprawca uciekł.

Łukasz Dutkowiak z policji potwierdził doniesienia o szarpaninie oraz ugodzeniu nożem.

Doszło do szarpaniny między dwoma mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i ugodził nim tego drugiego, po czym uciekł.

Ludzie widząc bójkę i krew wpadli w panikę i uciekali w popłochu.

Świadkowie napaści zaraz po zdarzeniu udali się w pościg za napastnikiem. Na Placu Dominikańskim został on zatrzymany przez policjantów z patrolu, który akurat tędy przejeżdżał.

Mężczyzna wymachiwał nożem i stanowił realne zagrożenie dla innych. Policjanci wyjęli służbową broń i wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Chwilę później napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Policja zabezpieczyła również nóż, przy którego użyciu dokonano zbrodni. Napastnikiem okazał się 29-letni Turek.

Ofiarą 29-letniego Turka jest jego 20-letni rodak. Pomimo kilkunastu minut reanimacji 20-letni Turek zmarł.

Przyczyny zajścia nie są znane. 29-letni sprawca nie zna języka polskiego, a przy jego przesłuchaniu będzie musiał być obecny tłumacz. Do tej pory nie składał on żadnych zeznań.

 

Źródła: wiadomosci.wp.pl, gazetawroclawska.pl

Komentarze