Uchodźcy zaatakowali duńską minister ds. migracji | Narodowcy.net

Uchodźcy zaatakowali duńską minister ds. migracji

Do zdarzenia doszło, gdy minister Inger Støjberg odwiedziła jeden z ośrodków dla uchodźców. Minister Støjberg nie odniosła obrażeń. 

Piątkowa wizyta Støjberg w ośrodku w Sjælsmark była zaplanowana, jednak gdy tylko minister dotarła na miejsce doszło do zamieszek. Ponad 40 uchodźców rzuciło się w stronę polityk. Jeden był niebezpiecznie blisko. Policja bezpieczeństwa musiała interweniować, zabierając Støjberg z miejsca zdarzenia i prowadząc ja do samochodu. Tam jednak nie było bezpieczniej. Dwóch mieszkańców ośrodka przytrzymywało pojazd. Policja interweniowała ponownie, siłą ściągając napastników z samochodu.

Do zajścia minister nawiązała we wpisie na Facebooku:

Tłumaczenie:

Zostałam dziś poproszona, by odwiedzić ośrodek w Sjælsmark razem z Duńskim Radiem i Johanne Schmidt-Nielsen. Po tym jak przeprowadziliśmy rozmowę z rodziną, której nie został przyznany azyl i która miała zostać deportowana z Danii, wyszliśmy w miejsce, gdzie zebrało się ponad 40 osób. Sytuacja rozwinęła się dramatycznie, grupa była bardzo zdenerwowana. Skończyło się tak, że musiałam zostać ewakuowana. Chciałabym bardzo podziękować policji oraz szoferowi za ich starania. Bez was mogło się to skończyć zupełnie inaczej.

Po piątkowym zdarzeniu minister Støjberg wypowiedziała się zdecydowanie, że to niedopuszczalne, by jako minister nie mogła wykonywać swojej pracy bez spotykania się z przemocą. Dodała, że rozumie skargi mieszkańców ośrodka, iż nie jest to najprzyjemniejsze miejsce, ale przypomina, że nikt nie każe im tam być.

Nie są prześladowani w swoich krajach ojczystych. Mogą opuścić ośrodek i jutro do nich wrócić, jeśli tego właśnie chcą, ale zdecydowali, że tego nie zrobią.

Z minister Støjberg zgadza się premier Danii Lars Løkke Rasmussen.

Wyrażę się łagodnie: to dobra decyzja, że zostaną deportowani z Danii.

 

źródła: hd.se, samnytt.se

Komentarze