UE zapłaci Niemcom za przyjmowanie imigrantów | Narodowcy.net

UE zapłaci Niemcom za przyjmowanie imigrantów

Za każdego imigranta spoza UE przyjętego po 2013 r. Niemcy dostaną 2,8 tys. euro . Informację tę podała stacja Deutsche Welle.

Sumarycznie Niemcy mają otrzymać 4,5 mld euro z przyszłego budżetu unijnego na lata 2021-2027. Pieniądze te mają być rekompensatą nakładów finansowych ponoszonych przez Niemców w związku z kryzysem migracyjnym.

Bruksela ma uwzględnić wszystkich obywateli krajów spoza UE, którzy od 2013 r. przybyli do Niemiec, odejmując tych, którzy znowu opuścili Niemcy” – informuje DW, powołując się na doniesienia “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Według danych unijnego Eurostatu do końca roku 2017 liczba imigrantów, którzy przybyli do Niemiec wynosiła 1,7 mln osób.

Deutsche Welle zwraca uwagę, że jeszcze w lutym tego roku szefowie innych państw UE krytykowali kanclerz Angelę Merkel za chęć ukarania państw takich jak Polska czy Węgry, które nie chcą przyjmować uchodźców.

W sumie w latach 2021-2027 Niemcy mają otrzymać ok. 15,7 mld euro z unijnej puli funduszy spójnościowych. Prawie jedną trzecią tej sumy stanowić będzie rekompensata za pomoc dla uchodźców” – czytamy.

źródło: dorzeczt.pl

 

Komentarze