Ukraińcy zwęszyli zarobek na tragedii Auschwitz | Narodowcy.net

Ukraińcy zwęszyli zarobek na tragedii Auschwitz

Jak informuje „Rzeszpospolita”, jedna z ukraińskich firm ma zamiar sprzedawać grę komputerową opartą na motywach tego, co działo się w niemieckich obozach koncentracyjnych. Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła śledztwo w tej sprawie po zawiadomieniu prezesa IPN Jarosława Szarka.

Gazeta podkreśla, że może chodzić o „znieważenie Narodu Polskiego i propagowanie faszystowskiego ustroju państwa w związku z pojawieniem się w internecie materiałów promujących grę komputerową, której akcja ma się rozgrywać na terenie obozu koncentracyjnego”.

Rzecznik warszawskiej prokuratury Łukasz Łapczyński mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że obecnie gromadzone są dowody: „śledztwo jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego”.

Gazeta pisze, iż gra stworzona przez Ukraińców umożliwia wcielenie się w oprawców wysyłających swoje ofiary do komór gazowych: „w omawianym przypadku sytuacja zaszła o wiele za daleko. Istotą gry ma być bowiem możliwość wcielenie się nie tylko w więźnia obozu koncentracyjnego podejmującego m.in próbę ucieczki, ale także esesmana z załogi obozu ścigającego oraz mordującego więźniów, podejmującego decyzje, którą grupę więźniów skierować do pracy, a którą do komory gazowej”.

– Skargę i zawiadomienie do prokuratury złożył dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Chodzi o umieszczenie w internecie materiałów multimedialnych promujących grę komputerową „The cost of freedom – a game about polish death camps” – czytamy.

Komentarze