Unia Europejska wprowadzi podatek od mięsa? | Narodowcy.net

Unia Europejska wprowadzi podatek od mięsa?

W ostatnich tygodniach media informowały o planach wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej tzw. podatku od mięsa. Wyższa cena tego produktu miała w zamierzaniach pomysłodawców zniechęcić konsumentów do jego spożywania, a środki finansowe pozyskane z podatku miały być przeznaczone na walkę ze zmianami klimatycznymi. Okazuje się jednak, że instytucje unijne, nie prowadzą prac w tym kierunku.

Wprowadzeniu podatku od mięsa zaprzeczyła w rozmowie z TN24 rzecznik Komisji Europejskiej Vivian Loonela: Komisja nie pracuje nad żadnym podatkiem od mięsa. Nie ma takiej propozycji, nie jest w przygotowaniu na żadnym etapie. Dodała, że nawet gdyby tak było to żaden organ UE nie mógłby zmusić państwa członkowskiego do wprowadzenia podobnych regulacji.

Co zatem jest prawdą? Czy media wypuściły tzw. fake-newsa? Rzeczywiście, przedstawiciele środowisk pro-ekologicznych zorganizowali w budynku Parlamentu Europejskiego spotkanie, na którym dyskutowano o wprowadzeniu podatku od mięsa. Na spotkaniu było obecnych trzech europarlamentarzystów.
Media oceniły to spotkanie jako zaawansowane prace zmierzające do wprowadzenia nowego podatku.

źródło: nczas.pl

Komentarze