,,Uniwersytety wolne od marksizmu!" - marsz studencki w Krakowie | Narodowcy.net

,,Uniwersytety wolne od marksizmu!” – marsz studencki w Krakowie

Po pozytywnym odbiorze, z jakim spotkał się katowicki marsz pod tym samym hasłem, Towarzystwo Studentów Polskich zdecydowało się zorganizować kolejny marsz antymarksistowski, który będzie miał miejsce 17 marca w Krakowie.

Marsz jest wyrazem sprzeciwu wobec stale nasilającej się na polskich uniwersytetach działalności skrajnych, lewicowych ekstremistów, którzy nie stroniąc od przemocy, dążą do całkowitego zawłaszczenia uczelni dla swoich totalitarnych ideologii.

Młodzi marksiści na uczelniach w pełni prowadzą politykę tolerancji represyjnej: najgorszym rodzajem nietolerancji jest tolerancja dla prawicy. Oni mogą wszystko, wam nie wolno nic: ponieważ oni są antyfaszystami, a wy faszystami. Dlaczego jesteście faszystami – stańcie na głowie udowadniając że nie, przepraszając za to, że w ogóle się urodziliście, ale to nie zmieni nic, ponieważ faszystami nadal będziecie. Dlaczego zapytacie? A to po prostu bo oni tak powiedzieli. Wierzymy, że możliwe jest postawienie im oporu oraz ograniczenie ich wpływów ze środowiska akademickiego i studenckiego. Naszą odpowiedzią jest wytworzenie aktywnej alternatywy dla nich – czyli permanentnej działalności, która pozwoli przebić ich dyskurs, wejść w niego i zdobyć świadomość polskich studentów i uczniów

– deklarują organizatorzy manifestacji.

Więcej informacji o marszu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku [TUTAJ].

Źródło: Facebook.com

 

Komentarze