Urzędnik ONZ skazany za pedofilię | Narodowcy.net

Urzędnik ONZ skazany za pedofilię

Peter Dalglish  były szef doradców technicznych programu ONZ do spraw pracy dzieci, został skazany przez nepalski sąd na karę 9 lat więzienia za seksualne wykorzystywanie nieletnich. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku.

Eter Dalglish został aresztowany w kwietniu 2018 roku, przez nepalską policję. Kanadyjczyk w wynajętym domu gwałcił dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat. W jego mieszkaniu znaleziono również dziecięcą pornografię. Ofiary zeznawały podczas procesu.  Sędzia nepalskiego dystryktu Kavrepalanchok Arjun Prasad Adhikari skazał 62 letniego mężczyznę na karę 9 lat pozbawienia wolności i zapłacenia odszkodowania 5 tysięcy dolarów dla jego dwóch ofiar. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Jego adwokat zapowiedział odwołanie się od wyroku.

Były urzędnik ONZ był szanowaną osobą. Przed pracą w Nepalu, przebywał w Afganistanie. Sprawował tam funkcję szefa Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich. Jest również kawalerem Orderu Kanady i założycielem organizacji Street Kids International, która pomagała dzieciom z ulicy.

 

 

źródło: magnapolonia.org

Komentarze