USA będą zwalczać antysemityzm w Europie- podpis prezydenta Trumpa pod ustawą | Narodowcy.net

USA będą zwalczać antysemityzm w Europie – podpis prezydenta Trumpa pod ustawą

Prezydent USA Donald Trump podpisał  w poniedziałek pod ustawę, która reguluję w  jaki sposób USA ma zwalczać antysemityzm w Europie.

Rezolucja nr 672 została złożona w Kongresie już w 2017 roku, ale dopiero w grudniu 2018 roku zatwierdził ją Senat, a 14. stycznia br. podpisał ją Donald Trump.

Nowe prawo przewiduję zakres informacji, które Departament Stanu USA będzie musiał zamieszczać w corocznym raporcie na temat wolności religijnej na świecie. Dla każdego europejskiego państwa, w którym „groźby lub ataki przeciw Żydom, żydowskim szkołom lub instytucjom religijnym są szczególnie znaczące”,

W raporcie mają się również pojawić informacje, co USA robią we współpracy z europejskimi służbami bezpieczeństwa w celu zwalczania antysemityzmu, informacje o programach promujących „pluralizm i tolerancję” oraz pokazujących „pozytywny wkład Żydów” oraz informacje o tym, co robią europejskie rządy dla przyjęcia i stosowania definicji antysemityzmu według International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA).

Według definicji “antysemityzm to pewne postrzeganie Żydów, które może być wyrażane jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane w stronę osób żydowskich lub nieżydowski i/lub ich własności, przeciw żydowskim instytucjom i obiektom religijnym”.

Organizacja uważa  że wymienione postawy mogą być wymierzone również przeciw polityce i państwu Izrael.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze