USA kontra Chiny i Rosja – czyli wyścig w zbrojeniu | Narodowcy.net

USA kontra Chiny i Rosja – czyli wyścig w zbrojeniu

Rosja i Chiny prześcigają się cały czas w posiadaniu najnowszych rakiet przeciwokrętowych. Teraz USA ma wkroczyć do ich wyścigu.

W poniedziałek prezydent USA Donald Trump podpisał ustawe ws. budżetu Pentagonu na 2019 rok. W budżecie tym przewidziano duże wydatki na US Navy. US Navy planuje kupić nowe pociski rakietowe dalekiego zasięgu.

Od zakończenia II wojny światowej, amerykanie nie poczynili żadnych postępów ws. rakiet przeciwokrętowych dalekiego zasięgu. W związku z tym pozostają daleko w tyle za Rosją i Chinami, którzy ciągle inwestują w coraz to nowsze technologie i ulepszenia.

W związku z tymi zaniedbaniami USA nie miałoby szans na wygranie wojny na morzu. Zwłaszcza, że chińskie okręty byłyby w stanie zniszczyć amerykańskie lotniskowce, nim te zdążyłyby zbliżyć się na odległość umożliwiającą im podjęcie walki. Byłaby to walka podobna do walki niemieckiego Panzer VI (tj. tygrysa) z amerykańskim Sherman’em podczas II wojny światowej. Amerykanie nie mieliby żadnej szansy.

Dlatego też amerykanie postanowili wydzielić specjalny budżet w celu stworzenia nowych przeciwokrętowych pocisków rakietowych dalekiego zasięgu. W ten sposób zamierzają znów odzyskać swoje “panowanie” a morzu.

Czy jednak uda im się doścignąć Chiny i Rosję, których rakiety mają obecnie trzykrotnie większy zasięg? Dowiemy się za kilka lat.

źródło: kresy.pl

Komentarze