USA wykorzysta technologie kwantowe jako broń do wojny w kosmosie | Narodowcy.net

USA wykorzysta technologie kwantowe jako broń do wojny w kosmosie

Pentagon przyspiesza prace nad technologiami kwantowymi w celu budowy najpotężniejszej i najskuteczniejszej w historii broni do prowadzenia wojen w przestrzeni kosmicznej.

Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych USA zaczęło intensywną współpracę z ośrodkami naukowymi w całym kraju w kwestiach znaczącego przyspieszenia prac nad technologiami kwantowymi. Pentagon chce mieć do dyspozycji praktyczne komputery kwantowe do potężnych obliczeń i maksymalnego bezpieczeństwa w kwestii nowej generacji systemu nawigacji i globalnej komunikacji.
Armia zamierza też wesprzeć gigantów technologicznych i startupy, które na co dzień zajmują się rozwojem technologii sztucznej inteligencji.

Departament Obrony ma wizję pełnej automatyzacji instalacji poruszających się po ziemskiej orbicie. W statkach kosmicznych będą stacjonowały zaawansowane roboty bojowe funkcjonujące w ramach US Space Corps, zdolne do szybkiej i skutecznej reakcji w obliczu problemów w funkcjonowaniu w przyszłości baz na Księżycu i Marsie oraz kopalni na planetoidach.
Armia zainwestuje w tym celu 15 miliardów dolarów w najbliższych latach w najróżniejsze ośrodki badawcze na terenie USA. Możemy więc oczekiwać, że nastąpi też postęp w systemach wykorzystywanych w celach cywilnych, z jakich możemy korzystać np. w aplikacjach na smartfony.

W globalnej sieci coraz częściej wybuchają też afery związane z ujawnieniem współpracy m.in. Facebooka, Amazonu i Google z Pentagonem i przygotowaniem dla rządu technologii sztucznej inteligencji i robotów-zabójców.

Oprócz wymiaru etycznego i moralnego takich współprac, które wywołują mnóstwo kontrowersji, dochodzi też oczywiście kwestia propagandy ze strony Chin i Rosji. Nie jest tajemnicą i nikogo nie powinien dziwić fakt, że te kraje chcą pokrzyżować ambitne plany armii USA. Pentagon zamierza więc stworzyć zupełnie nowe systemy wykrywania prób fałszowania rzeczywistości i obrony przez cyberatakami.

Komentarze