W całym kraju odbyły się dziesiątki marszy ku czci Żołnierzy Wyklętych [FOTORELACJA] | Narodowcy.net

W całym kraju odbyły się dziesiątki marszy ku czci Żołnierzy Wyklętych [FOTORELACJA]

Jak co roku w związku z narodowym dniem pamięci Żołnierzy Wyklętych, pierwszego marca w całym kraju odbyły się narodowe manifestacje ku pamięci żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego w czasach komunizmu. 

Liczne manifestacje zgromadziły wiele dziesiątek tysięcy patriotów w całym kraju, w każdej większej miejscowości odbył się marsz pamięci. Głównymi organizatorami owych przedsięwzięć były w znacznej większości lokalne koła Młodzieży Wszechpolskiej, we współpracy z lokalnymi środowiskami nacjonalistycznymi i patriotycznymi.

Nie było się bez próby blokad w kilku miejscowościach, czy kontrmanifestacji, głównie zorganizowanych przez “Obywateli RP” którzy, nie pierwszy raz próbowali zakłócić obchody narodowego dnia pamięci Żołnierzy wyklętych. W śród ich manifestacji można było usłyszeć hasła takie jak “Precz z faszyzmem!” lub “No pasaran!”. Pojawiły się także transparenty takie jak “Bury to nie bohater” czy “Faszyzm nie przejdzie”. Policja sprawnie jednak oddzielała przeciwne sobie manifestacje, przez co nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

Uczestnicy marszów w całym kraju szli z hasłami takimi jak: “Od kołyski aż po grób polskie Wilno, polski Lwów!”, “Na zawsze w pamięci, żołnierze wyklęci!”, “Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski!” czy “Cześć i chwała bohaterom!”

Inicjatywa organizacji marszów Żołnierzy Wyklętych pojawiła się już w 2013 roku, wtedy to powstał społeczny komitet obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w który zaangażowały się środowiska nacjonalistyczne w tym Młodzież Wszechpolska, która co roku dokłada swoją cegiełkę w celu godnego upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z marszów z całej polski

Komentarze