W Chinach zburzono konwent | Narodowcy.net

W Chinach wygnano zakonnice i zburzono konwent

Chińska policja wygnała siostry z domu zakonnego w Qiqihar w prowincji Heilongjiang. Według lokalnych katolików jest to element wywieranej presji na wierny Rzymowi Kościół podziemny.

Policja zainterweniowała w nocy z 18 na 19 grudnia. Siostry zostały zmuszone do opuszczenia domu, a budynek został częściowo zniszczony. Władze uznały go za nielegalny i stanowiący siedzibę nielegalnego stowarzyszenia.

Policja wkroczyła o 23 i dała siostrom godzinę na opuszczenie budynku. Obecnie panują tam zimowe warunki pogodowe, a temperatura spada w nocy poniżej zera. Mimo to funkcjonariusze komunistycznego państwa chińskiego rozpoczęli niszczenie okien i drzwi.

Biskup Wei Jingyi poinformował, że zakonnicom udało się uratować jedynie część budynku wykorzystywaną jako kaplica i mieszkania.

Hierarcha wstawił się za zakonnicami pomimo, że należy do Kościoła podziemnego i nie jest uznawany przez Pekin. Udało mu się doprowadzić do częściowego kompromisu dzięki relatywnie dobrym relacjom z władzą. Zakonnicom udało się uratować część budynku, będą też mogły zamieszkać w innym miejscu w mieście.

Źródło: pch24.pl

Komentarze