W kilku województwach trwa "powstanie chłopskie" rolników z Agrounii | Narodowcy.net

W kilku województwach trwa “powstanie chłopskie” rolników z Agrounii

Planowane od dłuższego czasu przez Agrounię protesty trwają już od rana. Rolnicy zablokowali drogi m.in.  w  Łódzkiem , Wielkopolsce, Lubelszczyźnie, czy na Podlasiu.

Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiadał już w RadiuZET, że 28 stycznia 2019 roku rozpoczną w Polsce “powstanie chłopskie”. Jego zdaniem wielkie korporacje niszczą rodzinne gospodarstwa, a rolnicy toczą przysłowiową walkę z wiatrakami.

Nasze działania będą miały pokojowy charakter aczkolwiek musimy pokazać że istniejemy a nasze gospodarstwa są coraz bardziej zagrożone – informowali organizatorzy – Nie będziemy brać zakładników, nie będziemy nikogo szantażować, nie będziemy wprost łamać prawa tak, jak to zrobiła policja nielegalnym strajkiem L4 – wtedy stróże prawa jako uprzywilejowana grupa zawodowa zaryzykowali bezpieczeństwo wszystkich obywateli; walcząc o swoje nie mieli skrupułów.

Domagają się zmiany prowadzenia polityki międzynarodowej w taki sposób, aby zaczęła uwzględniać interesy polskich gospodarstw. Uważają, iż rozmowa z rządem na chwilę obecną nie jest już wystarczająca.

Nie chcemy rozmawiać dla rozmawiania. Czekamy na rozwiązanie konkretnego problemu, jakim jest ochrona polskiego rynku przed napływem importu wieprzowiny, malin, czy kukurydzy. Takie kraje jak Litwa potrafią sobie z tym radzić- stwierdził Kołodziejczyk

Na ulice wyjechały ciągniki, które blokują ruch. Protestujący szykują ogromną manifestację 6 lutego w Warszawie. W zamyśle mają również blokowanie torów kolejowych. Na razie chcą przeprowadzić “lokalne akcje partyzanckie”, a jak sami mówią, pomysłów im nie zabraknie.

źródła:  gloswielkopolski.pl   medianarodowe.com

Komentarze