Walencja przyjęła ustawę bojkotującą Izrael | Narodowcy.net

Walencja przyjęła ustawę bojkotującą Izrael

Rada miejska Walencji – trzeciego co do wielkości hiszpańskiego miasta przegłosowała uchwałę, w której stwierdza, że “miasto jest strefą wolną od izraelskiego apartheidu” i wzywa do bojkotu Izraela. Twórcom uchwały już zarzucono antysemityzm.

Uchwała ta została przyjęta z inicjatywy działaczy lewicowej, hiszpańskiej partii Podemos. Lider partii – Pablo Iglesias od dawna nie szczędzi publicznej krytyki działaniom Izraela nazywając go przy tym “zbrodniczym państwem”. W jednym z wywiadów powiedział on, że: “Musimy bardziej stanowczo postępować wobec nielegalnego kraju, jakim jest Izrael“.

Na temat przyjętej ustawy piszą już niemal wszystkie media w Izraelu. Na partię Podemos natychmiast spadła krytyka, w której głównym zarzutem były oskarżenia o antysemityzm. Do sądu już trafił pozew przeciwko partii, która nawołuje do bojkotu Izraela. Pozew złożyła hiszpańska proizraelska organizacja ACOM, której działania wcześniej doprowadziły już odrzucenia, anulowania lub wstrzymania 24 podobnych uchwał hiszpańskich samorządów ws. bojkotu Izraela. 16 z nich zostało unieważnionych przez hiszpański Sąd Najwyższy.

Sprawę tą w mediach społecznościowych komentowali również polscy politycy, m.in. Jarosław Gowin.

źródło: dorzeczy.pl/kresy.pl

 

 

Komentarze