Warszawa: przeszedł Marsz Świętości Życia | Narodowcy.net

Warszawa: przeszedł Marsz Świętości Życia

Ulicami Warszawy przeszedł XIII Marsz Świętości Życia. Odbył się on pod hasłem ” Jestem za życiem”. Wydarzenie poprzedziła msza święta, której przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, podczas której mówił między innymi, że życie ludzkie jest święte.

XIII Marsz Świętości Życia zorganizowany został przez Archidiecezję Warszawską oraz diecezję warszawsko-praską. Marsz został poprzedzony przez mszę święte sprawowane w archikatedrze św. Jana Chrzciciela oraz w katedrze św. Floriana.  O bezpieczeństwo uczestników zadbała Straż Marszu Niepodległości.

Podczas homilii wygłoszonej przez kardynała Nycza w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, można było usłyszeć:  Mamy dawać świadectwo za życiem, mamy być świadkami, że życie ludzkie jest święte.

Metropolita warszawski przypomniał również słowa papieża Benedykta XVI, który mówił, że są takie sprawy, nad którymi głosować nie wolno, ponieważ są one ustanowione przez Stwórcę raz na zawsze. Kardynał Nycz wspomniał, że do takich spraw należy ludzkie życie.

Kończąc homilie, warszawski metropolita,dodał: Uczestnicząc w ttegorocznym marszu, chcemy dawać świadectwo, że jesteśmy wrażliwi na te wszystkie dzieci, które są w domach dziecka, żłobkach, w szpitalach położniczych czekających na rodziny, które wezmą, które adoptują, które przyjmą dziecko, które z jakichkolwiek powodów nie ma swoich prawdziwych rodziców by je wychowywać.

Po zakończeniu mszy, uczestnicy przesli na plac Zamkowy, później dołączyli do nich uczestnicy mszy świętej odbywającej się w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

“Jestem za życiem” powtarzali uczestniczący w happeningu pro-life odbywającym się przed Zamkiem Królewskim.

Do licznej kilkunasto tysięcznej grypy maszerujacych, przemówił również biskup Romuald Kamiński-ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Przywołał on między innymi słowa proroka Izajasza : Błogosławione są stopy, nogi tych wszystkich, którzy głoszą Dobrą Nowinę. Dzisiaj ta wielka wspólnota wypowiada wielkie słowa w obronie życia, w obronie godności życia i chce się podzielić tym nie tylko z Warszawą, nie tylko z Polską, ale z całym światem.

Z terenu Placu Zamkowego, uczestnicy marszu udali się pod Bazylike Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Wśród licznych transparentów, można było przeczytać między innymi: ” Zarodek to dziecko”, “Żyjesz, pozwól innym żyć”, “Każde poczęte dziecko ma prawo do życia”.

Marsz Świętości Życia, to nawiązanie do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca-w święto Zwiastowania Pańskiego.

Komentarze