Wege – terroryzm we Francji | Narodowcy.net

Wege – terroryzm we Francji

We Francji, rzeźnicy i pracownicy sklepów mięsnych nie czują się bezpiecznie. Proszą policję o ochronę przed atakami wege – aktywistów. W tej sprawie skierowali list do francuskiego Ministra Spraw Wewnętrznych.

Francuscy rzeźnicy napisali list do Ministra Spraw Wewnętrznych Gerarda Collomb. Proszą w nim o ochronę policji, w związku z atakami na ich firmy przez wege – aktywistów. Według rzeźników osoby odpowiedzialne za atak są anty-mięsne, anty-hodowlane i sprzeciwiają się hierarchii między gatunkami, szczególnie między ludźmi, a zwierzętami.

Liczymy na waszą pomoc i wsparcie całego rządu, aby zatrzymać, tak szybko jak to możliwe, przemoc fizyczną, słowną, moralną. – fragment listu do szefa francuskiego MSW

W kwietniu w Hauts-de-France siedem sklepów mięsnych zostało oblanych sztuczną krwią. Sklep rzeźniczy i rybny zostały zniszczone. Okna zostały zerwane, a fasady opatrzone napisami pro wegańskimi. Burmistrz Lille, Martine Aubry, powiedział, że ratusz będzie stroną cywilną w tej sprawie. Podobne ataki miały jeszcze odbyć się w regionie  Occitan.

źródło: francetvinfo.fr

Komentarze