Wielka Brytania chce … zmniejszyć różnice między "czarnymi", a "białymi" studentami | Narodowcy.net

Wielka Brytania chce … zmniejszyć różnice między “czarnymi”, a “białymi” studentami

W Wielkiej Brytanii zostaną wprowadzone nowe regulacje ws. uniwersytetów, mające na celu min. zmniejszanie różnic między “czarnymi”, a “białymi” studentami.

W Wielkiej Brytanii mają zostać wprowadzone nowe, jeszcze bardziej “liberalne” zasady mające obowiązywać wszystkie uniwersytety. Zmiany mają dotyczyć pomocy ubogim studentom, a także … zmniejszenia różnic między “białymi” i “czarnymi” studentami.

Nowe regulacje mają zmniejszyć dystans między “białymi”, a “czarnymi” studentami. W zeszłym roku bowiem, niecałe 80% “białych” studentów ukończyło pierwszą klasę, w porównaniu z raptem około 50% “czarnych” studentów. Zgodnie z planowanymi zmianami, uniwersytety mają nadawać większe stopnie “czarnym” studentom.

Zmienić mają się też sposoby pomocy ubogim studentom, a także sposoby udzielania stypendiów.

W ubiegłym roku uniwersytety wydały w sumie około 800 milionów funtów na realizacje projektów mających na celu zwiększenie dostępu do studiów.  Prawie połowa z tej kwoty została przeznaczona na stypendia dla studentów z ubogich rodzin. Teraz jednak ma to wszystko ulec zmianie, ponieważ jak zaznaczył Dr. Tim Bradshaw, jest niewiele dowodów na to, że stypendia rzeczywiście poprawiają dostęp do studiów.

Jeżeli uniwersytety nie dostosują się do nowych zmian, zostaną nałożone kary na uczelnie, min. kary finansowe, albo pozbawienie uczelni praw uniwersytetu.

Należy również dodać, że od jakiegoś czasu w Wielkiej Brytanii ciągle rośnie liczba “czarnych” studentów, a także studentów z Azji.

źródło: www.telegraph.co.uk

Komentarze