Władze Olsztyna blokują legalny marsz kosztem nielegalnego marszu LGBT | Narodowcy.net

Władze Olsztyna blokują legalny marsz kosztem nielegalnego marszu LGBT

Urząd Miasta Olsztyn zarejestrował zgłoszone niezgodnie z prawem zgromadzenie LGBT a odmówił rejestracji zgromadzeniu, które zostało zgłoszone zgodnie z procedurami.

W praktyce jest to realizowanie  działań lobby LGBT i ograniczanie wolności zgromadzeń zwolennikom tradycyjnej rodzinny. Środowiska LGBT zapowiedziały na 15 czerwca swój marsz w Olsztynie. Marsz ten nie został jednak legalnie zgłoszony.

Zgromadzenie można zgłosić 30 dni przed jego odbyciem, czyli w przypadku zgromadzenia które ma się odbyć 15 czerwca, może to być zrobione 16 maja o północy. Działacze LGBT zgłosili swoje zgromadzenie 15 maja a co za tym idzie o jeden dzień za wcześnie.

Zgromadzenie w obronie tradycyjnych wartości  organizowane przez Fundację Pro – Prawo do Życia zostało zgłoszone 16 maja o północy.

Urząd Miasta Olsztyn odmówił rejestracji przemarszu i wezwał organizatora do zmiany trasy oraz nie zareagował na uwagi dotyczące tego że, zgromadzenie LGBT w świetle prawa jest nielegalne.

Tym sposobem może się okazać, że legalnie zgłaszane zgromadzenia, które nie podobają się władzom miast, będą po prostu blokowane.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze