Włochy: chcemy wyjaśnić śmierć Alfiego! | Narodowcy.net

Włochy: chcemy wyjaśnić śmierć Alfiego!

Włosi chcą walczyć o wyjaśnienie śmierci Alfiego. Są przekonani, że chłopiec został zamordowany. “Potwierdzam, że przygotowuję petycję do zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie”- przyznał włoski senator, Simone Pillon.

Od kilku dni cały świat żyje sprawą małego Alfiego Evansa, który w sobotę nad ranem zmarł w szpitalu w Liverpoolu. Przed śmiercią uzyskał włoskie obywatelstwo. Szpital w Rzymie chciał również podjąć się zapewnienia chłopcu odpowiedniej opieki. Anglicy jednak nie wyrazili zgody na wyjazd dziecka.

Po śmierci Alfiego Włosi postanowili walczyć o wyjaśnienie tej sprawy, ponieważ chłopiec był uznany za ich rodaka. Pillon postanowił złożyć petycję do prokuratury w Rzymie.

Polityk współpracuje z grupą ludzi, którzy także walczyli o życie chłopca. Są to m.in. Biskup Capri- ks. Francesco Carvina, który pomógł ojcu Alfiego spotkać się z papieżem Franciszkiem, lekarz pediatra- dr Matilde Leonardi czy Monica Boccardi- prawnik z „Lawyers for Life”. Kobieta od początku zdecydowanie komentowała zachowanie szpitala, nie mając wątpliwości co do jego zbrodniczych planów. Również jeden z dziennikarzy radia watykańskiego stanowczo zaznaczył:

“Musimy powiedzieć prawdę: Alfie został zamordowany i nie może być żadnych dwuznaczności“. 

Włosi zatem będą walczyć o ujawnienie wszystkich okoliczności dotyczących śmierci Alfiego Evansa.

 

źródło: http://www.pch24.pl / http://sledczy24.pl

Komentarze