Wnuczka mjr Karwowskiego zdradziła, co dziadek wyszeptał jej do ucha podczas ślubu | Narodowcy.net

Wnuczka mjr Karwowskiego zdradziła, co dziadek wyszeptał jej do ucha podczas ślubu

O ślubie wnuczki bohatera wojennego i nim samym głośno było nie tylko w Polsce. Kiedy 2 dni po poprowadzeniu jej do ołtarza 94-letni Bronisław Karwowski zmarł, jego historia poruszyła także zagranicznych czytelników.

W odpowiedzi na zainteresowanie Daily Mail opublikował materiał, w którym wnuczka zmarłego opowiada co usłyszała od dziadka w dniu ślubu. A dokładniej tuż przed momentem, gdy poprowadził ją w stronę ołtarza.

Czekałem na ten moment, cieszę się, że dożyłem chwili, by go zobaczyć – relacjonuje Joanna Sema i dodaje, że gdy dziadek wypowiedział te słowa, zalała się łzami.

Zdradziła również, że Bronisław Karwowski, pomimo słabej kondycji, był zachwycony ceremonią oraz faktem, że zdjęcia z niej rozniosły się w mediach społecznościowych. Był szczęśliwy również dlatego, że przy tej okazji powróciła jego historia.

Mjr Bronisław Karwowski ps. “Grom” zmarł 1 września, 2 dni po ślubie wnuczki w wieku 94 lat. Był wieloletnim członkiem Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, brał udział w powstaniu warszawskim. O śmierci mjr. Bronisława Karwowskiego poinformowano na oficjalnych kanałach społecznościowych Narodowych Sił Zbrojnych.

Z żalem zawiadamiamy, że dzisiaj 1 września 2018 r. w 79. rocznicę napaści Niemiec na Polskę odszedł na wieczną wartę przeżywszy 94 lata mjr Bronisław Karwowski ps. “Grom” – wieloletni członek Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, żołnierz wyklęty, oficer II konspiracji NSZ-NZW – czytamy we wpisie na Facebooku z 1 września,

Opublikowany przez NARODOWE SIŁY ZBROJNE Sobota, 1 września 2018

 

Za swoje zasługi mjr Karwowski został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami i Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego.

źródło: o2.pl

Komentarze