Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku unieważnił kluczowe części "Modelu na Rzecz Równego traktowania" | Narodowcy.net

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku unieważnił kluczowe części “Modelu na Rzecz Równego traktowania”

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku unieważnił kluczowe części “Modelu na Rzecz Równego traktowania”. WSA stwierdził też wydanie uchwały z naruszeniem prawa w pozostałym zakresie.

Przypomnijmy że, pod koniec czerwca Rada Miasta Gdańsk przyjęła skandaliczny “Model na Rzecz Równego traktowania”, który dawał aktywistom LGBT wiele nowych praw pomagających w prowadzeniu działalności na rzecz “tolerancji dla osób homoseksualnych”. Dokument zawierał też prawo na indoktrynację dzieci w szkołach przez działaczy LGBT.

https://narodowcy.net/po-apelach-srodowisk-katolickich-gdanski-model-na-rzecz-praw-lgbt-nie-zostanie-wprowadzony-w-zycie/?fbclid=IwAR2jDvP4_TcecY8Vino2TgCAkdwU9gg0ITdWBCuaC6AEnvRjx_8dntDlD4w

Model na rzecz równego traktowania to załącznik uchwały Rady Miasta Gdańska z dnia 28 czerwca 2018r. Dokument budził bardzo duże kontrowersje od początku prac nad jego powstaniem. W czasie formułowania dokumentu przedstawiciele organizacji chrześcijańskich byli przez urzędników częściowo nie dopuszczani oraz częściowo wykluczani z różnych etapów prac nad nim. Środowiska narodowo-katolickie oraz ProLife wielokrotnie apelowały do włodarzy miejskich i wojewódzkich o to, aby odrzuciły model.

Źródło: odpowiedzialnygdansk.pl

 

Komentarze