Wszechpolacy zachęcają do bojkotu IKEI | Narodowcy.net

Wszechpolacy zachęcają do bojkotu IKEI

Młodzież Wszechpolska nawołuje do bojkotowania sieci szwedzkich sklepów IKEA. Oburzenie Wszechpolaków wywołała decyzja zwolnienia pracownika sklepu, który krytykował propagandę LGBT i uzasadnił swoje stanowisko cytatami z Pisma Świętego.

IKEA postanowiła zwolnić pracownika Tomasza K., który skrytykował propagandę i ideologię LGBT, opierając się na cytatach z Pisma Świętego. Na reakcję korporacji nie trzeba było długo czekać. Pracownik został zwolniony. W wypowiedzeniu, które otrzymał Tomasz K. napisano ,że został zwolniony z powodu naruszenia wewnętrznych regulaminów firmy oraz zasad współżycia zawodowego.

W przypadku, gdy istnieje chociażby ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej innych pracowników podejmujemy działania, zawsze zgodnie z prawem pracy i naszymi wartościami. We wspomnianym w piśmie przypadku, w naszej ocenie, taka właśnie sytuacja miała miejsce – Katarzyna Broniarek, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej IKEA

Decyzją korporacji oburzył się europoseł Patryk Jaki, który zaoferował pomoc prawną Tomaszowi K. Ponadto w ramach solidarności z IKEI zwolnił się jeden z jego kolegów. Jak podaje TVP INFO za wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, do tego typu sytuacji dochodziło częściej.

Młodzież Wszechpolska przeprowadziła w wielu miastach w Polsce akcję informującą o zaistniałym wydarzeniu i zachęcającej do bojkotu korporacji.

Jesteś chrześcijaninem? Nie popierasz postulatów środowisk LGBT? Nie kupuj w IKEA!- wzywają Wszechpolacy

 

źródła: polskatimes.pl, tvp.info

Komentarze