Wybory jednak odbędą się 10 maja. PiS o 3 w nocy zmienił kodeks wyborczy! | Narodowcy.net

Wybory jednak odbędą się 10 maja. PiS o 3 w nocy zmienił kodeks wyborczy!

Nocą z 27 na 28 marca w sejmie odbyło się głosowanie nad tak zwaną “Tarczą Antykryzysową”. W ostatniej chwili posłowie Prawa i Sprawiedliwości wprowadzili poprawki zmieniające kodeks wyborczy. Zmiany pozwalają między innymi na głosowanie korespondencyjne osobom objętym kwarantanną. 

W związku z nocnymi wydarzeniami z sejmu posłowie opozycji zarzucili partii rządzącej, że poprawka została wprowadzona wbrew regulaminowi Sejmu, gdyż zmiany Kodeksu Wyborczego należy dokonywać z innym trybie, a w tym zgłosić poprawkę dwa tygodnie przed terminem głosowania.

Poseł Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak za pośrednictwem swojego konta na portalu Twitter poinformował, że poprawki zostały zgłoszone 5 minut przed zaplanowanym głosowaniem, które miało się rozpocząć o godzinie 2:30.

Co ciekawe posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy ostrzegali przed możliwymi zmianami, a także je krytykowali po ich ogłoszeniu, zagłosowali za tym samym pomagając Prawu i Sprawiedliwości. Argumentują to, że “Tarcza Antykryzysowa” zostanie poprawiona w senacie.

Po ostatniej nocy opozycja oskarża się nawzajem o porażkę, KO oskarża PSL i Lewicę za dopuszczenie do zdalnego głosowania posłów. (część posłów PiS jest objętych kwarantanną) Lewica natomiast oskarża KO o poparcie całego projektu “Tarczy Antykryzysowej”.

Polskie media od rana podejmują ten temat, ustawa jest w senacie, a opozycja została jeszcze raz podzielona. Według wielu komentatorów PiS dąży w jasnym kierunku, wyborów 10 maja, nie bacząc na obecny kryzys.

Źródła: Twitter, polskatimes.pl

Komentarze