Wybory prezydenckie w Brazylii – wygrywa prawicowy kandydat Jair Bolsonaro | Narodowcy.net

Wybory prezydenckie w Brazylii – wygrywa prawicowy kandydat Jair Bolsonaro

Wybory prezydenckie w Brazylii – wygrywa prawicowy kandydat Jair Bolsonaro.

W niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich w Brazylii, wygrywa Jair Bolsonaro z wynikiem 55,2 proc. głosów. Oponent Fernando Haddad uzyskał 44,8 proc. głosów.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich sklasyfikowały Bolsonaro również na pierwszym miejscu z wynikiem 46 proc. głosów, prezydent elekt prowadził od początku wyborów. Jego popularność nie spadła nawet w momencie gdy kandydat musiał usunąć się w cień i zwolnić tempo kampanii, przez zamach który odbył się 7 września na wiecu w stanie Minas Gerais.

Prezydent elekt otwarcie mówi o tym, iż zamierza zliberalizować prawo do posiadania broni. Sprzeciwia się wobec praw osób homoseksualnym, przez co promuje tradycyjny model rodziny. Uważa również, że należy zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji. Dodatkowo, zamierza ułatwić policji działanie w państwie, tak by z większą skutecznością rozpracowywała siatki przestępcze.

Mimo tego, iż jest obrzucany błotem z lewej strony politycznej. Mieszkańcy uznali, iż to właśnie prawica ma dojść do władzy. Po ogłoszeniu wyników, Bolsonaro powiedział iż

“będzie bronił konstytucji, demokracji i wolności”

“Nie będzie już więcej flirtowania z socjalizmem, komunizmem, populizmem i lewicowym ekstremizmem”

Źródło : www.rp.pl

Komentarze