Wyniki wyborów w Szwecji – Antyimigrandccy Szwedzcy Demokraci znowu zyskują | Narodowcy.net

Wyniki wyborów w Szwecji – Antyimigrandccy Szwedzcy Demokraci znowu zyskują

Według najnowszych sondaży w szwedzkich wyborach parlamentarnych  antyimigrandzka partia Szwedzkich Demokratów zyskuje wielu nowych wyborców.

Niedawno zakończyły się wybory w Szwecji, które miały między innymi pokazać jakie nastroje obecnie tam panują.  Obecnie znamy już najnowszy sondaż powyborczy.

Najwięcej głosów uzyskała, co nie jest zaskoczeniem, Partia Robotniczo-Socjalistyczna, około 26%. Jednak należy zauważyć, że jest to wynik mniejszy niż oczekiwali.

Drugie miejsce zajęła antyimigrandzka partia Szwedzcy Demokraci. Uzyskali oni ponad 19% głosów. Jest to duży sukces w porównaniu z poprzednimi wyborami.

Umiarkowana Partia Koalicyjna zajęła trzecie miejsce z wynikiem około 17%. Należy przypomnieć, że niedawno członkowie tej partii byli głównymi “gwiazdami” afery korupcyjnej.

Do szwedzkiego parlamentu weszły jeszcze: Partia Lewicy  9%, Partia Centrum 9%, Chrześcijańscy Demokraci 7%, Liberałowie 5% i Partia Ochrony Środowiska-Zielonych nieco ponad 4%.

Wybory te pokazały, że Szwedzi coraz bardziej chcą odejścia od lewicowej polityki “otwartych drzwi”. Wyniki wyborów dają dużo do myślenia ale z pewnością spowodują nie małe kłopoty ze stworzeniem rządzącej koalicji.

źródło: polskaniepodległa.pl

Komentarze