Wypadek dwóch autokarów z dziećmi w Rusicu | Narodowcy.net

Wypadek dwóch autokarów z dziećmi w Rusicu

Do wypadku dwóch autokarów z dziećmi doszło na drodze krajowej 74 w miejscowości Rusiec między Bełchatowem i Wieluniem w województwie łódzkim.  Jeden z pojazdów najechał na tył drugiego, który zatrzymał się przed przejazdem kolejowym.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 16:00. Jeden z autokarów zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wówczas w jego tył uderzył drugi. Pierwszy pojazd uderzył w stojący przed nim samochód osobowy.

W obu autokarach było około sto osób, w tym 69 dzieci. Według początkowych szacunków, rannych miało zostać dziesięć osób, w tym dziewięcioro dzieci, jednak wiadomo, że szacunki będą znacznie wyższe i może nawet być  kilkudziesięciu rannych.

Groźny wypadek zderzenie dwóch autobusów przed przejazdem kolejowym Rusiec

Opublikowany przez Tomasz Kurzynoga Piątek, 25 maja 2018

Najcięższych obrażeń doznał kierowca autobusu. Został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Dwójka dzieci w wieku 8 i 9 lat została przetransportowana helikopterami do szpitalu w Częstochowie i Łodzi. Kolejni poszkodowani są karetkami odwożeni do szpitala w Bełchatowie. Po część dzieci przyjechali rodzice. Droga w tym miejscu od kilku godzin jest zamknięta, policja kieruje na objazdy.

źródło: wmeritum.pl

Komentarze