YouTube cenzuruje spot MSWiA | Narodowcy.net

YouTube cenzuruje spot MSWiA

YouTube ocenzurował oficjalny spot Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Europa otwiera oczy i przyznaje nam rację”.

17 listopada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało na portalu YouTube swój oficjalny spot. Film przedstawia kryzys imigracyjny oraz stanowisko polskiego rządu w jego sprawie.

Rząd PiS wycofał się ze szkodliwej decyzji rządu PO-PSL o sprowadzeniu do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jako pierwsi mówiliśmy, że nie każdy imigrant jest uchodźcą, a tylko nieliczni uciekają przed wojna i terrorem. Dwa lata po sprzeciwie polskiego rządu w sprawie przyjmowania nielegalnych imigrantów unijni przywódcy zaczynają rozumieć absurdalną politykę przymusowej relokacji uchodźców.

– czytamy w opisie filmu.

To wyraźnie nie spodobało się administratorom portalu YouTube, którzy uznali spot za nieodpowiedni lub obraźliwy. By móc go obejrzeć, internauta musiał potwierdzić, iż jest świadomy niebezpieczeństwa i mimo to chce poznać treść filmu.

Spotu nie można było komentować, ani umieszczać na innych stronach. Został usunięty z polecanych przez użytkowników i był niewidoczny w wyszukiwarce. Niewidoczna była również liczba jego wyświetleń.

Powód decyzji można znaleźć na stronie centrum zasad portalu:

Nasze Wytyczne dla społeczności zabraniają publikowania treści szerzących nienawiść, które zachęcają do przemocy lub wzbudzają nienawiść w stosunku do pojedynczych osób lub grup na podstawie pewnych cech. Dotyczy to również filmów, których celem jest rekrutacja do organizacji terrorystycznych, nakłanianie do przemocy, celebrowanie ataków terrorystycznych lub które w inny sposób promują akty terroryzmu. Niektóre treści znajdujące się na pograniczu tych kategorii, jak np. kontrowersyjne filmy o tematyce religijnej lub rasistowskiej, które nie nawołują jednoznacznie do przemocy i nienawiści, mogą nie kwalifikować się do usunięcia. Jeśli nasze zespoły na podstawie zgłoszeń użytkowników stwierdzą, że film niemalże narusza nasze zasady, niektóre jego funkcje mogą zostać wyłączone.”

Po interwencji internetowych mediów cenzura została cofnięta. Spot MSWiA można zobaczyć tutaj:

 

źródło: ndie.pl

Komentarze