Zagrożenie dla Szwecji największe od wielu lat | Narodowcy.net

Zagrożenie dla Szwecji największe od wielu lat

Zagrożenie dla Szwecji jest dziś większe niż było przez wiele lat. Tak w przedmowie do rocznej księgi szwedzkiej policji bezpieczeństwa pisze jej były szef, Anders Thornberg. Największe zagrożenie pochodzi ze strony żądnych przemocy islamistów.

Zdaniem szwedzkiej policji bezpieczeństwa (Säpo) stan bezpieczeństwa w kraju pogorszył się, a zagrożenie jest teraz największe od wielu lat.

Mamy dziś nową normalność, do której musimy się jakoś odnieść. Dzielimy ją z resztą Europy. Jest to rozwój, który niepokoi.

– powiedziała tymczasowa szefowa policji bezpieczeństwa, Charlotte von Essen.

Jak informuje Säpo, liczba osób w tak zwanych środowiskach ekstremistycznych rośnie. Z kilkuset do kilku tysięcy wzrosła zaledwie w ciągu kilku lat.

Co drugi dzień urzędy otrzymują informacje, w których ktoś mówi o planach zagrażających Szwecji.

Obecnie zagrożenie jest największe ze strony żądnych przemocy islamistycznych ekstremistów.

– informuje Säpo i dodaje, że w Szwecji takich osób jest około 2 000.

Według analizy największe zagrożenie atakiem w 2018 roku pochodzi ze strony działających samodzielnie podmiotów, kierujących się żądną przemocy islamistyczną ideologią.

– czytamy dalej.

Nasze złożone zadanie, by utrzymać Szwecję bezpieczną poprzez zapobieganie i zmniejszanie niebezpieczeństwa, nigdy nie było większe. By temu podołać, potrzebna jest dobra współpraca z innymi instytucjami, tak w Szwecji, jak i zagranicą oraz dobrze funkcjonujące i nowoczesne prawo.

– uważa Charlotte von Essen.

Według informacji podanych przez Säpo, prowadzone są także działania mające zapobiec wpływowi na jesienne wybory parlamentarne ,,obcej siły”.

Źródła: sakerhetspolisen.se, friatider.se

Komentarze