Zamieszki w Tuluzie – pożary, aresztowania i bunt w więzieniu. A wszystko przez zasłoniętą twarz | Narodowcy.net

Zamieszki w Tuluzie – pożary, aresztowania i bunt w więzieniu. A wszystko przez zasłoniętą twarz

Od weekendu trwają zamieszki we francuskiej Tuluzie na południu Francji. Dochodzi do pożarów, starć z policją i aresztowań.

Do rozruchów doszło w kwartałach dzielnicy Mirail – Reynerie i Bellefontaine, które są opanowane przez imigrantów. To tam mieszkańcy zaczęli obrzucać kamieniami policję oraz podpalać samochody. Wszystko było spowodowane dwoma wydarzeniami.

W dzielnicy Reynerie ujawniono informację o samobójstwie 26-letniego więźnia. To tam 200 więźniów odmówiło powrotu ze spaceru do budynku więziennego. Na miejscu pojawiły się oddziały interwencyjne i bezpieczeństwa (ERIS), specjalizujące się w pacyfikacji więzień.

Z kolei w Bellefontaine powodem było wylegitymowanie muzułmanki  – kobieta ubrana w niqab (francuskie prawo zakazuje zasłaniania twarzy – przyp.red.) została poproszona przez funkcjonariuszy policji o okazanie dowodu tożsamości. Kobieta w dalszym ciągu odmawiała odkrycia twarzy, więc została aresztowana. Zaczęła krzyczeć, na co zareagowali mieszkający w pobliżu imigranci i zaatakowali funkcjonariuszy.

Zamieszki rozprzestrzeniły się na inne kwartały – Faourette i Bagatelle. Policja ściągnęła dodatkowe siły, które mają opanować sytuację.

Rannych jest już ok. 200 osób, aresztowano 18. Do tego trzeba doliczyć zniszczone osiedla i spalone samochody.

 

źródła: wolnosc24.pl/magnapolonia.org/twitter.com

Komentarze