Zandberg o Wyklętych : "Bandyci, zbrodniarze i faszyści" | Narodowcy.net

Zandberg o Wyklętych : “Bandyci, zbrodniarze i faszyści”

1. marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lider Partii Razem w skandaliczny sposób wyraził się o naszych Bohaterach, których od lat możemy czcić z dumą.

Popularny slogan i tym razem zagościł we wpisie Adriana Zandberga, czyli “bandyci, zbroniarze i faszyści”.

Teraz mówi się o tych zbrodniarzach “żołnierze wyklęci”. To nie byli żadni żołnierze, tylko zwykli bandyci i faszyści. W Zaniach, Szpakach, Końcowiźnie, Zaleszanach, Puchałach Starych, ale też w Wierzchowinach, w Piskorowicach, w Przedborzu, w Dubinkach – i w wielu, wielu innych wsiach mordowano kobiety i małe dzieci. Z rąk skrajnie prawicowych bandytów ginęły staruszki i niemowlęta. Bo byli prawosławni. Bo byli Ukraińcami. Bo byli Żydami. Bo mówili innym językiem. Bo chcieli po wojnie normalnie żyć – napisał Zandberg

Nie pozostawił suchej nitki na takich postaciach jak Bury czy Łupaszka. Ludzi biorącyh udział w corocznych marszach nazwał neofaszystami, którzy wznoszą okrzyki na cześć morderców.

Co więcej, zaapelował aby zlikwidować to święto, jeżeli faktycznie pamięć o latach powojennych ma być szanowana. Jego zdaniem zamiast uczciwej histroii, przeszłość jest fałszowana. Jednak to on sam jest tego przykładem.

źródło: dziennikanarodowy.pl

 

Komentarze