Zarzuty dla ekoterrorystów z Greenpeace za wejście na komin elektrowni Bełchatów | Narodowcy.net

Zarzuty dla ekoterrorystów z Greenpeace za wejście na komin elektrowni Bełchatów

Aktywiści z Greenpeace, którzy weszli na komin chłodni Elektrowni Bełchatów, usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za naruszenie miru domowego – wtargnięcie na teren zakładu lub nieopuszczenie terenu.

Zarzuty postawiono siedmiorgu “zielonym”, którzy jako pierwsi weszli na komin. Są wśród nich osoby z Węgier, Chorwacji i Indonezji. Dzisiaj takie same zarzuty ma usłyszeć troje Polaków i troje obcokrajowców.

We wtorek rano działacze z Greenpeace wspięli się na 180 metrowy blok kominowy elektrowni Bełchatów, który od 2011 roku jest największym i najnowocześniejszym blokiem energetycznym w Polsce. Podobnie jak pozostałe bloki bełchatowskiej elektrowni jest on opalany węglem brunatnym. Poprzez zastosowanie wysokosprawnych urządzeń, a w szczególności kotła wytwarzającego parę o parametrach nadkrytycznych, uzyskana została wysoka sprawność wytwarzania energii, co pozwoliło na zminimalizowane zużycia paliwa i w konsekwencji emisji zanieczyszczeń do powietrza. Nowa jednostka wytwórcza spełnia wszystkie wymagania prawne obowiązujące w kraju oraz odpowiednie kryteria Dyrektyw Unii Europejskiej.

Źródło: wsensie.pl

Komentarze