"Zbliża się dzień Bożego Narodzenia, wielkie święto naszego Kościoła, tradycyjna uroczystość naszego Narodu…" | Narodowcy.net

“Zbliża się dzień Bożego Narodzenia, wielkie święto naszego Kościoła, tradycyjna uroczystość naszego Narodu…”

Z racji świąt Bożego Narodzenia, zamieszczamy fragment książki  “Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia. TOM III”.

“RODACY!
Zbliża się dzień Bożego Narodzenia, wielkie święto naszego Kościoła, tradycyjna uroczystość naszego Narodu. W dniu tym, po raz szósty obchodzonym w niewoli, myśli wszystkich kierują się do walczącego bohatersko na ziemi, na morzu i w powietrzu polskiego żołnierza. Serca nasze nie robią żadnych różnic: jednakowo jest nam drogi ten, który walczy we Włoszech, w Holandii, ten co stoi z bronią u nogi w Szkocji lub na Bliskim Wschodzie, czy też tu w kraju, w najtrudniejszych warunkach, niszczy obu naszych wrogów w podziemnych zmaganiach.
Specjalną opieką ludność kraju, mimo własnych cierpień i tułactwa winna otaczać żołnierzy Polski Podziemnej bez względu na to do jakich polskich formacji należą.
Narodowe Siły Zbrojne powstały wyłącznie z trudu i poświęcenia swoich żołnierzy, a pomoc znalazły jedynie w ofiarności społeczeństwa. Pozbawieni opieki Państwa, bez żołdu, bez zaopatrzenia w broń, sprzęt, czy umundurowanie, żołnierze NSZ liczyć muszą jedynie na własne siły. Potężne uzbrojenie, którym dziś rozporządzają, zdobyli w ciężkich walkach na wrogu niemieckim i bolszewickim. Wsławili się w licznych bojach. Bitwa pod Cacowem z Niemcami, bój z czerwonymi grasantami pod Rząbcem dziś już przeszły do legendy.
Na terenach polskich większymi oddziałami pod bronią dysponują jedynie Narodowe Siły Zbrojne.
Oddziały liniowe Narodowych Siły Zbrojnych zorganizowane są w dwóch Grupach Operacyjnych – “Zachód” i “Północ”. Na tutejszym terenie działają: sławna już Brygada Świętokrzyska i nowo powstała Brygada Jasnogórska.
Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych to synowie całego narodu: polskiego chłopa, robotnika i inteligenta. Od samego początku wiernie służą dwóm wielkim ideom: rozszerzeniu granic naszych na zachodzie po Odrę i Nysę Łużycką co w walce z Niemcami jest jedyną gwarancją zwycięstwa, bezkompromisowej walce z czerwonym najeźdźcą i obronie ostatniego tchu polskich miast Wilna i Lwowa.
Obecnie tylko oddziały Narodowych Sił Zbrojnych walczą z bolszewickim okupantem za Wisłą. One to jedne sprzeciwiały się bezwzględnie samobójczej polityce współpracy z Rosją, której rezultatem były beznadziejne powstania.
RODACY!
Święto Bożego Narodzenia, to święto Rodziny. W dniu tym, w sercu każdej Rodziny polskiej znaleźć się musi miejsce dla waszych synów i braci, skupionych przy choince w lesie, na biwaku. Podzielmy się opłatkiem z nieobecnymi.
Kto może dotrzeć do nas, niech pośpieszy z paczką świąteczną, ciepłą odzieżą, obuwiem, lub choćby z listem serdecznym.
W tym roku nikogo nie może zabraknąć w akcji gwiazdkowej na rzecz żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
W grudniu 1944 r.
.
.
.
NARODOWE SIŁY ZBROJNE
Komitet Opieki nad Żołnierzem.”

Komentarze