"Zbyt ambitny" Kukiz odejdzie z polityki? | Narodowcy.net

“Zbyt ambitny” Kukiz odejdzie z polityki?

Ugrupowanie Kukiz’15 ostatnimi czasy traci kolejnych posłów. Z ostatnich wypowiedzi samego Pawła Kukiza jednoznacznie wynika, iż lider zastanawia się nad odejściem.

Marek Jakubiak niedawno opuścił kręgi Kukiz’15. Założył partię Federacja dla Rzeczypospolitej, chociaż w wyborach będzie startował prawdopodobnie z Wolnością i Ruchem Narodowym. Wcześniej również Robert Winnicki wystąpił z klubu, a teraz stanowi silną przeciwwagę w koalicji RN i Wolności. Piotr Liroy-Marzec założył stowarzyszenie Skuteczni, które jest we współpracy z Wolnością, a do tej znowu dołączyli Jacek Wilk i Jakub Kulesza.

W rozmowie z magazynem “Tylko Rock” Kukiz  mówił , iż bycie w opozycji na dłuższą metę jest bez sensu. Nie chce zmarnować kolejnych 4 lat na nic nierobienie.

Jeśli po następnych wyborach Kukiz’15 będzie miało spędzić czas w opozycji, to zrezygnuję z polityki. Z tej pozycji niewiele można zrobić. Jeśli będę współrządził, to mogę realnie zawalczyć nawet o tego o fana, który teraz na mnie pluje i o kolegę muzyka, który mnie nie rozumie – mówił Kukiz.

Dodał również, że jeżeli kolejne wybory nie zapewnią klubowi lepszej sytuacji to wróci on do muzykowania. “Opuszczam Amerykę – byłem tam pięć lat” – to teraz może warto uaktualnić wersję?

źródło: medianarodowe.com

Komentarze