"Zdrada Brexitu"- Brytyjczycy protestują | Narodowcy.net

“Zdrada Brexitu” – Brytyjczycy protestują

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) oraz Tommy Robinson zorganizowali demonstrację pod hasłem “Brexit Betrayal”. Ulicami Londynu przeszło do 10 tysięcy Brytyjczyków, sprzeciwiających się braku stanowczości rządu odnośnie opuszczenia UE.

Rząd Theresy May przygotował umowę dotyczącą stosunków z Unią Europejską po wyjściu z niej. Dodatkowo termin opuszczenia Unii, który wyznaczony jest na 29 marca 2019 może zostać przedłużony. Co za tym idzie, Brytyjczycy wzięliby udział w wyborach do PE w maju.

W związku z tymi wydarzeniami, protest “Brexit Betrayal” przeszedł ulicami Londynu.

Spotkał się on z kontrmanifestacją ze strony lewicy, domagającej się drugiego referendum. Organizatorami byli: ruch Momentum oraz koalicja 23 organizacji, takich jak  London Young Labour, „antyfaszystowskie feministki”, Labour Against Racism and Facism oraz koalicja Stop Trump.

John McDonnell, kanclerz “gabinetu cieni”, wezwał członków Partii Pracy i tych, którzy dbają o przyszłość kraju, aby wzięli udział w kontrmanifestacji.

Ten protest nie dotyczy Brexitu, ale prawicowych ekstremistów, którzy przebierają się w garnitury i udają, że są godni szacunku – powiedział McDonnell. – Pojawia się nowo stymulowana i dobrze finansowana sieć nienawiści, od Steve’a Bannona (byłego stratega Donalda Trumpa) w Stanach Zjednoczonych do byłego szefa partii EDL Tommy’ego Robinsona w domu, i zagraża ona samej strukturze naszego kraju.

Lider UKIP Gerard Batten  stwierdził, iż jedyny sposób na prawdziwe opuszczenie UE to odbudowanie potencjału wyborczego UKIP.

Źródło: dzienniknarodowy.pl, nczas.com

Komentarze