Protest rolników w Warszawie [FOTORELACJA]

Dzisiaj w Warszawie odbył się strajk rolników. Protestujący sprzeciwiają się unijnej polityce Zielonego Ładu, napływowi produktów rolnych z Ukrainy. Organizatorzy szacują, że wzięło udział od 30 do 20 tys. manifestujących. Na miejscu rolników popierali działacze Młodzieży Wszechpolskiej oraz Ruchu Narodowego.

Dzisiaj odbył się zapowiadany przez rolników “Gwiaździsty Marsz” w Warszawie. Protest rozpoczął się po godzinie 11:00. Uczestnicy zebrali się przed Pałacem Kultury i Nauki. Następnie maszerujący z placu Defilad rolnicy na rondzie Dmowskiego skręcili w Aleje Jerozolimskie, a potem skierowali się pod budynek Sejmu. Do parlamentu weszła delegacja protestujących na spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Następnie zaplanowano przemarsz przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów ulicami Piękną i Alejami Ujazdowskimi. W proteście oprócz rolników uczestniczyli także przewoźnicy, pszczelarze, górnicy i myśliwi. Protestujący prezentowali biało-czerwone flagi. Śpiewali też hymn i “Rotę”.

Po dojściu pod gmach Sejmu, przed godz. 14, rozpoczęło się spotkanie delegacji protestujących z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Uczestniczyli w nim także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski oraz szef sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Mirosław Maliszewski. Hołownia oświadczył, że “wszystkie te rzeczy, które kładzione są na stole – jeżeli tylko obie strony będą chciały – będą do załatwienia i będą do przeprocedowania”. Po spotkaniu przedstawiciele protestu przekazali, że nie przyniosło ono większych zmian. Organizatorzy szacują, że w marszu uczestniczyło około 20-30 tys. osób. Stołeczny ratusz mówił z kolei o 10 tys. uczestników. Rolników aktywnie wspierali działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego.

Fotorelacja

 

narodowcy.net/kresy.pl

Stanisław Pomorski

Czytaj Wcześniejszy

Największe złoża srebra są w Polsce

Czytaj Następny

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie zaproponowanych zmian w systemie oświaty

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *