Aktywistka LGBT próbowała zakłócić modlitwę. Takiej reakcji się nie spodziewała

Młoda aktywistka LGBT usiłowała zakłócić modlitwę przed jednym z warszawskich sądów. W pewnym momencie podeszła do niej staruszka, która ucałowała ją w stopy. Ostatecznie dziewczyna wspólnie z seniorką wykonała znak krzyża.

Przed jednym z warszawskich sądów zebrała się w czwartek grupa seniorów, która modliła się o zaprzestanie ataków na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Zebrani ludzie odmawiali Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W pewnym momencie podeszła do nich 21-letnia dziewczyna, aktywistka LGBT, która była owinięta tęczową flagą. Na nagraniu udostępnionym przez Radio Maryja w mediach społecznościowych widać, jak dziewczyna próbuje prowokacjami podburzyć, zdenerwować i wyprowadzić z równowagi modlących się ludzi.

Miłosierdzie dla was, ale nie dla Rydzyka. Bolesnej męki dla niego – mówiła aktywistka, gdy w tle słychać słowa modlitwy: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Na następnym ujęciu widać, jak dziewczyna pali papierosa i tańczy, śpiewając: – Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Torba z białym. Gdzie ty mieszkasz? Na strzeżonym. W jakim kraju? W tym popie***lonym.

Zebrani ludzie wciąż spokojnie się modlili, gdy nagle do młodej aktywistki podeszła jedna ze staruszek. Zasmucona uklęknęła przed aktywistką LGBT i pocałowała jej stopy. Osłupiała 21-latka usiłowała uspokoić zapłakaną staruszkę. Ja Panią Kocham - powiedziała 83-latka. Ja Panią również, ale proszę nie płakać. Proszę... - odpowiedziała młoda dziewczyna, po chwili przytulając seniorkę.

Całe życie walczyłam o Polskę i doczekałam się, że już jestem przed odejściem z tego świata, a Polska jest podzielona i bardzo mi przykro. Przeżywam to bardzo. I te dzieci, nasze biedne dzieci, które były wychowywane przez „niepolskich” Polaków. - powiedziała staruszka zmieszanej aktywistce.

Nagranie kończy scena przedstawiająca obie kobiety czyniące znak krzyża. Nagranie z całej sytuacji opublikowało na swoim profilu na Twitterze Radio Maryja. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj - napisano.

Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w internecie i spotkała się z komentarzem wielu osób. Dużo muszą się jeszcze młodzi nauczyć zanim zaczną ferować wyroki. Oto przed pewną siebie i zagubioną osobą stanął Chrystus w postaci tej pięknej starszej Pani. Christus Rex! Tak właśnie wychowuje @RadioMaryja -napisał na Twitterze Marek Miśko.

Sytuację skomentował także prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski. Można się autentycznie popłakać. Uszanujcie najświętsze dla Polaków sprawy. Nie musicie być katolikami, by pozostać ludźmi - napisał Przebitkowski.

Bartosz Florek

Czytaj Wcześniejszy

Marian Reutt: Robotnik – świadomym członkiem Narodu

Czytaj Następny

Własność prywatna, rola państwa w gospodarce i praca wg „Rerum novarum” papieża Leona XIII

Komentarze

  • I to jest dobre. Możemy się różnić poglądamy, wartościami, ale dalej jesteśmy ludźmi. Powinniśmy z miłością podchodzić do bliźniego, każdy ma w sobie trochę miłości. W ten sposób naprawdę możemy zdziałać wiele dobra na świecie. Pozdrawiam i życzę dużo miłości w Waszych życiach.

  • ciekawe czy zmieniło to myślenie tej młodej dziewuchy?

    Myśle że dało by się naprostować trochę jej poglądy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *