Dania ułatwi dostęp do zabijania dzieci nienarodzonych

Dania wydłuży okres dostępności aborcji do prawie połowy czasu trwania ciąży. W tym czasie dzieci nienarodzone są w wysoce zaawansowanym stadium rozwoju, mają wykształcony układ nerwowy, słuchowy i zmysł smaku.

Aborcję pierwszy raz zalegalizowano w Danii w 1973 roku. Wtedy również ustalono górną granicę zabiegu do 12 tygodnia w obawie o możliwe powikłania u kobiet.

Wpływ aborcji na zdrowie kobiety

Każdy zabieg aborcji jest inwazyjną ingerencją w ciąże i ciało kobiety, przez co często prowadzi do poważnych powikłań i chorób. Powikłania bezpośrednie obejmują krwotok, uszkodzenie macicy i zakażenia występujące do 10%. Najczęstszym powikłaniem związanym z chirurgicznym przerywaniem ciąży jest infekcja narządu rodnego w 49% przypadków oraz miednicy aż do zapalenia otrzewnej. W Nowej Zelandii u 16% kobiet, które zdecydowały się na aborcję farmakologiczną, konieczne było chirurgiczne usunięcie łożyska. Niebezpieczeństwo aborcji potwierdzają statystyki WHO, które szacuje, że co roku przez powikłania po aborcji umiera 68 tysięcy kobiet.

Narodowcy.net/pch24.pl

Damian Drozd

Czytaj Wcześniejszy

79. rocznica wyzwolenia obozu w Holiszowie przez Brygadę Świętokrzyską

Czytaj Następny

Lewica chce znieść zasadę jednomyślności w Unii Europejskiej

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *