Feministyczny rząd Finlandii ma problemy z podejmowaniem zdecydowanych decyzji

Feministyczny rząd Finlandii, pod przewodnictwem Sanny Marin ma duże problemy z podejmowaniem zdecydowanych decyzji, które są zrzucane na niższe szczeble administracji państwowej. Z tego też powodu epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 rozwija się coraz szybciej.

W lutym, przedstawicielki lewicowego Fińskiego rządu bagatelizował sprawę szerzącej się na całym epidemii SARS-CoV-2, ich zdaniem epidemia miała ominąć Finlandię. W tym czasie w Finlandii były już 2 potwierdzone przypadki zarażenia się wirusem, dziś jest to już ponad 300 osób, jedna osób chorych może być znacznie więcej ze względu na wciąż funkcjonujące zaostrzone kryteria dotyczące przeprowadzania testów w tej sprawie.

Pierwsze działania jakie podjął rząd skrajnej lewicy miały miejsce dopiero w ubiegły czwartek, ogłosił jednocześnie że nie jest możliwe powstrzymanie epidemii. Co najbardziej bulwersuje to niektóre zalecenia rządu dla obywateli, które mogą doprowadzić do jeszcze szerszego rozprzestrzenienia się epidemii. Ludziom mającym objawy zarażenia zalecono udać się do lekarza rodzinnego który ma zadecydować o wizycie u specjalisty. Osoby udające się do lekarzy zwyczajnie zarazić kolejne osoby.

W Fińskich mediach nie ustaje krytyka dla działań, a może raczej ich braku, ze strony rządu skrajnej lewicy. Piszą o tym że Sanna Marin i jej ministrowie nie potrafią zrozumieć, przedstawianych im przez ekspertów, raportów dotyczących epidemii. Rząd nie jest przez to w stanie podjąć żadnych kroków mających załagodzić skutki epidemii, dlatego też odpowiedzialność zrzucana jest na samorządy, szkoły czy pracodawców. Ministrowie natomiast nie mają zamiaru wychodzić przed szereg i czekają aż ktoś inny zajmie się problemem.

Pokazem niekompetencji premier rządu była wypowiedź uzasadniająca zakaz zgromadzeń powyżej 500 osób. Premier stwierdziła że decyzję podjęła na podstawie przeczucia.

Źródło: Autonom.pl

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Janusz Waluś nie wyjdzie z więzienia, nowa decyzja resortu sprawiedliwości i usług penitencjarnych RPA

Czytaj Następny

Chiny wyślą pomoc materiałową dla Polski, do walki z koronawirusem

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *