Kibice Lecha Poznań dla polskich bohaterów | Narodowcy.net

Kibice Lecha Poznań dla polskich bohaterów

Kibice Kolejorza nie zawodzą! W okresie Wszystkich Świętych kibice Lecha Poznań po raz kolejny kwestowali przed cmentarzami w całej Wielkopolsce na rzecz renowacji grobów Powstańców Wielkopolskich.

Kibole przed wielkopolskimi cmentarzami wpisali się już niemal w krajobraz okresu Wszystkich Świętych i od 6 lat zbierają datki na jakże słuszny cel. Kibice klubu z Poznania rozsiani po całej wielkopolsce są mecenasami pamięci o powstaniu wielkopolskim. Oprócz kwesty organizują również coroczne Marsze Zwycięstwa, które odbywają się w różnych miastach Pyrlandii oraz [27 grudnia] racowiska przy lokalnych miejscach pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Tegoroczna zbiórka to kolejny rekord w ilości zebranych pieniędzy. Z ponad 100 punktów w całym województwie udało się im uzbierać ponad 200 000 złotych! “Wiara Powstańcom”, bo tak nazywa się ta akcja, pozwoliła już na odnowienie kilkudziesięciu grobów.

Nowe groby powstańców sfinansowane ze zbiórki stoją między innymi w Gnieźnie, Jarocinie, Wągrowcu, a nawet w Koszalinie. „Ojczyzna, to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie” C. K Norwid

Komentarze