Konfederacja: Nie pozwolimy ubliżać polskim rolnikom

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Konfederacja otworzyła swoje listy dla środowisk rolniczych . Wczoraj w Sejmie odbyła się konferencja prasowa. Dotyczyła polskiej polityki rolnej.

Przedstawiciele Konfederacji przedstawili raport NIK, z którego wynika przekroczenie norm o 400-500 %  w spożyciu przez dzieci dodatków chemicznych do żywności. Bezpieczeństwo żywności w Polsce nadzoruje 5 instytucji. Badają jednak tylko 65 substancji spośród 300 dodawanych do żywności. A wydają na ten cel miliard.

Ponieważ mamy rekordowo dużo chorób nowotworowych, a raport NIK nie wyklucza możliwości powodowania przez żywność rozwoju chorób rakowych u ludzi, to należałoby zastanowić się, skąd się to bierze. Do Polski kierowana jest wielka ilość chemii, wjeżdża do zakładów przetwórstwa, zwłaszcza mięsnego- mówił Marcin Bustowski, kandydat Konfederacji do Senatu

Polska wieprzowina po przebadniu okazała się zdrowa. Problemem jednak jest brak możliwości, aby sprostować zapotrzebowaniu na mięso ze świń.

Obecnie w Polsce hodujemy tylko 4 mln sztuk świń z tzw. polskiego prosiaka, natomiast wszyscy spożywamy w przeliczeniu na żywe zwierzęta ok. 17 mln sztuk. Uwierzcie mi, ma szczęście ten, kto może faktycznie spożyć polską wieprzowinę – mówił Krzysztof Tołwiński, były poseł i wiceminister skarbu państwa

Mięso, które nie spełnia wymogów pochodzi głównie  z Holandii i Danii, a krytykowani za to są Polacy. Konfederaci zaapelowali, iż nie pozwolą na ubliżanie polskim rolnikom.

Robert Winnicki zapewnił, iż  Konfederacji leży na sercu promowanie polskiej żywności.

Zależy nam na tym, żeby państwo Polskie skutecznie zabiegało o to, żeby to właśnie polska żywność była w obrocie, żeby ją rolnicy mogli dostarczać, również w sprzedaży bezpośredniej. Nie rozumiemy dlaczego jest tak dużo ograniczeń. Chcemy ten stan zmienić– zapowiedział.

Zaapelowali o rozpoczęcie debaty publicznej nad jakością spożywanego przez Polaków mięsa.

Powinna się zacząć poważna debata publiczna na temat jakości żywności. Dziwi tylko fakt, że lekarze onkologii, gdzie mają do czynienia z rozwojem chorób rakowych o tym nie mówią, czy po prostu możemy traktować to jako taką zasadę biznesową lekarzy, że im po prostu pasuje, że im więcej chorych, tym lepiej- mówił Bustowski.

źródło: youtube.com

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Roch Witczak: Rozważania o przemocy politycznej

Czytaj Następny

Sławomir Wełniński: Nowe państwo Salazara

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *